Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
За ініціативою Міжнародної організації праці (МОП) для привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці щорічно, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.
Україна також разом з усім світом (відповідно до Указу Президента від 18.08.06р. №685/2006 р.) відзначатиме 28 квітня Всесвітній День охорони праці. Цей день дає нам ще одну можливість нагадати про проблеми охорони та гігієни праці, профілактики травматизму, професійних захворювань тощо.
У 2017році День охорони праці в Україні відзначається під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”.
Свою діяльність у 2017 році МОП спрямувала на підвищення інформованості про розміри і наслідки пов’язаних з роботою нещасних випадків і хвороб. Оскільки дані про такі нещасні випадки і хвороби мають важливе значення для профілактики, існує гостра необхідність у вдосконаленні системи реєстрації і повідомлення, а також у зборі і аналізі інформації про безпеку і гігієну праці на національному рівні.
Важливим моментом в профілактиці профзахворювань є проведення попередніх при прийнятті на роботу та періодичних медоглядів. Критерієм оцінки якості профілактичної роботи є відсутність професійних захворювань серед працюючих.Отже нормою нашого життя мають стати дотримання Законів та нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасне виявлення і усунення недоліків, посилення відповідальності за стан охорони праці, порушення встановлених норм і правил, що зумовлюють нещасні випадки, професійні захворювання і аварії на виробництві.
Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля.
Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.
У відповідності до ст.5 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Разом з тим не потрібно забувати, що працівник також має обов’язки дбати про особисту безпеку і здоров'я, а також про безпеку і здоров'я оточуючих людей в процесі виконання роботи, про що визначено в ст.14 Закону України «Про охорону праці» та ст.159 Кодексу Законів про працю України.
У Всесвітній день охорони праці в Любомльському районному суді Волинської області будуть проведені відповідні заходи, на яких будуть підняті актуальні питання з охорони та гігієни праці. У цей день бажаємо, щоб робота та безпечна праця завжди залишались суттю нашого життя.