flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Резонансна справа

29 травня 2015, 10:36

             14 травня 2015 року  до Любомльського районного суду Волинської області надійшла цивільна справа за заявою  Федчишиної Галини Миколаївни, заінтересовані особи:  Громадська організація “Правий сектор”, Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Кабінет Міністрів України, антитерористичний центр СБУ про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Федчишина Г.М. в заяві просить постановити рішення про встановлення факту участі її загиблого чоловіка Федчишина Анатолія Миколайовича 11 листопада 1981 року народження у бойових діях під час антитерористичної операції в зоні її проведення і на цих підставах надати йому статус учасника бойових дій (посмертно) та встановити факт його загибелі 10 серпня 2014 року під час бойових дій в ході наступальної операції на населений пункт м. Іловайськ Донецької області під час антитерористичної операції в зоні її проведення і на цій підставі надати їй статус “Члена сім’ї загиблого учасника бойових дій”.

26.05.2015 року  розглянувши зазначену справу у відкритому судовому засіданні головуючий про справі суддя Мосієвич І.В. виніс рішення, яким заяву Федчишиної Г.М. про встановлення факту, що має юридичне значення задовольнити частково.

Встановив факт  участі громадянина України Федчишина Анатолія Миколайовича 11 листопада 1981 року народження у бойових діях під час антитерористичної операції  в зоні її проведення.

Встановив факт загибелі 10 серпня 2014 року громадянина України Федчишина Анатолія Миколайовича під час бойових дій в ході наступальної операції на населений пункт м. Іловайськ Донецької області під час антитерористичної операції в зоні її проведення.

В іншій частині вимог відмовив, це пояснюється тим, що Верховною Радою України прийнято Закон України від 07.04.2015 року  № 291-VII I” Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо статусу осіб, які захищали незалежність України, її суверенітету та територіальну цілісність. Після набрання чинності вказаним Законом України статус учасника бойових дій зможуть отримати особи, які у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брали безпосередню участь в  антитерористичній операції, забезпечення її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів. Тому виходячи із положень ч.2 ст. 59 та ч.2 ст. 256 ЦПК України, за наявності вищенаведених законодавчих норм, вимоги заявника в частині встановлення статусу учасника бойових дій та статусу в судовому порядку розгляду не підлягають.